WhatsApp Hattımız

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Google Şüpheli Ödemeler Hesabınız Askıya Alındı – Çözümü 2022

Google Şüpheli Ödemeler Hesabınız Askıya Alındı – Çözümü 2022

Google Şüpheli Ödemeler Hesabınız Askıya Alındı – Çözümü 2022

Google Şüpheli Ödemeler

Merhabalar,

Google şüpheli gördüğü hesapların, kampanya yayınlamasını sınırlayabilir, hesabı kapatabilir veya geçici olarak askıya alabilir. Eğer sizin de hesabınız şüpheli ödemelerden askıya alındı ise, bu yazının sonunda bu sorunu kesin olarak çözebiliceğinizi düşünüyorum.

Şüpheli ödemeler askısı neden olur?

Şüpheli ödemeler dolayısıyla askıya alınan hesabınızın kapatılma nedenlerini aşağıda sıraladım. Birden fazla neden olabilir, google şüpheli attığında hangi sebepten dolayı askıya aldığını kesin bir dil ile ifade etmez. Dolayısıyla sorunu kendi içimizde tespit etmeli ona göre aksion almalıyız.

 • Daha önce şüpheli ödeme hatası almak.

Eğer daha önce askı hatasıyla karşılaştıysanız bu hatayı almanız olasıdır.

 • Hesabın para birimi ile kullanılan kredi kartının para biriminin uyuşmaması

Hesabınızda ki para birimi ile bankanızda ki para birimleri uyuşması gerekmektedir.

 • Kredi kartınızın e-ticarete kapalı olması

Hesabınızı ilk açtığınızda eğer kartınız e ticarete kapalı ise hesabınız direkt şüpheli ödemelerden askıya alınacaktır.

 • Ters İbraz (Chargeback işlemi) yapılması

Eğer google ads’ye ödeme yapıp bankadan ters ibraz başvurusunda bulunursanız, hesabınız kapatılır. Tekrar reklam yayınlamanıza izin verilmez.

 • Kredi kartınızın bakiyesinin olmaması veya yetersiz olması

Biliyorum bu madde biraz abartılı olabilir sizin nezdinizde ama malesef google yeni eklenen kartların içinde 1 liradan az tutar oldugunda hesabı kapatmaktadır. Provizyon çekimi başarılı olmak zorundadır. Ek olarak eğer faturalandırma borcunuz varsa onuda ödemezseniz hesabınız askıya alınmaktadır.

 • Daha önce herhangi bir reklam hesabında askı hatası alınmış domaini kullanmak.

Bu durumda yeni domain almanız gerekmektedir. Karalisteye alınmış olabilirsiniz.

Şüpheli ödeme hatasının çözümü nedir?

Geldik en can alıcı noktaya… Bu şüpheli ödemeler sorunu nasıl çözülür derseniz, aşağıda yine maddeler halinde sıralayacağım hususlara  dikkat etmenizi tavsiye ederim.

 • Türkiye sınırları içerisinde tl para birimli hesaplar kullanın.

Nadir de olsa müşterilerin yaptığı hatalardan biri farklı para birimi kullanmak. Lütfen tl kullanın.

 • Askıya alınan tüm hesaplarının devredışı bırakın.
 • Farklı bir cihazdan ads hesabı oluşturun. Sizinle alakası olmayan bir cihazdan.
 • 5 gün boyunca asla hesabı kendinize devretmeyin. Pc’nizde yeni gmail veya ads hesabı oluşturmayın. Hatta daha önce açılmış hesap ve gmailleri silin.
 • 5-7 gün sonra farklı cihazdan açtığınız hesabı pcnize taşıyabilirsiniz.
 • Günlük bütçe’ye 250 liradan fazla yazmayın. Sonra kademeli olarak artırmanızı tavsiye ederim.
 • Kullanılmış kredi kartlarınızı tekrar kullanmayın. Yeni kredi kartı alın.
 • Mümkünse sanal kart kullanmayın. Fiziksel kart her zaman iyidir, itiraz ettiğinizde kartın resmini gönderme şansınız oluyor.
 • Girdiğiniz reklamlarda boş vaatlerde bulunmayınız. Örneğin bir web tasarım freelancer’ı iseniz, reklam başlıklarına web tasarım ajansı yazmayın. Kabul edilemez iş politikasını ihlal edersiniz. Bir de o hatalarla uğraşmayın.

Google Ads Hesabınızın Askıya Alınmasına İtiraz Etme

Bu anlattıklarım arkadaşlar, şüpheli ödemeye düşmeme ile ilgili bilgilendirmeler idi. Şimdi askıda olan hesabınızı nasıl açtırırsınız, ondan bahsedeyim. (Google biraz geç cevap verebilir, hatta bununla ilgili bazen 2 günde bazen 20 günde döndüğü söyleniyor) Yine de bahsedelim alternatif çözüm olarak.

Öncelikle bu linki ziyaret edip formu düzgün bir şekilde doldurun.  Sorunun ne olduğu hakkında bilgi verin kısmında yaadığınız sorundan 2 cümle şekilde bahsedin. Çok uzun veya çok kısa tutmamaya çalışın.

Size örnek bir sorunu anlatan metin bırakıyorum 🙂
Ne olduğu hakkında bir fikrimiz yok, reklam vermeye çalışırken bu hata ile karşılaştık. Şüpheli bir davranışımız olmadı. Google reklamlarıyla da şansımızı denemek istiyoruz. X tl günlük bütçemiz vardır. Google'a güveniyoruz.

İtiraza resmi olarak 5 günde baktıklarını söylüyorlar, umarım size 5 gün içinde cevap gelecektir, ayrıca ağır bir ihlal yapmadığınız sürece itirazlarda hesaplarınız açılma oranı %60, %70 diyebilirim. Eğer itirazınız olumsuz olduysa bizimle de iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Evet arkadaşlar bugün size şüpheli ödemelerden nasıl kurtulursunuz ondan bahsettim, yani ben en azından böyle kurtuluyorum. ( Direkt bizden destek alabilirsiniz. )

(Ads itiraz kısmındanda hesabınızın askıya alınmasına itiraz edebilirsiniz. Eğer kopya hatası alıyorsanız yukardaki anlattıklarım işinizi görür mutlaka 🙂 )

*Yukardaki anlattıklarım sadece şüpheli ödemeler askısı için değil(cihazınızın karalisteye alındığı her durumda), tüm askılar için geçerli yollardır. Bunları adım adım uygulayarakhatadan kurtulabilirsiniz.

İyi forumlar.

Yazının hakları ikreklama aittir. Kopyalanması durumunda kaynak gösterilmesi gerekir.

Bir yorum yazmak