Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Cloaker Nedir, Nerelerde Kullanılır? Kullanım Amacı Nedir?

Cloaker Nedir, Nerelerde Kullanılır? Kullanım Amacı Nedir?

Cloaker Nedir, Nerelerde Kullanılır? Kullanım Amacı Nedir?

 

Nedir bu cloaker?

“Benim ihtiyacım var mı? Veya kimlerin ihtiyacı var?” gibi soruların cevabı bu yazıda verilmiş olacak bir nebze.

Cloaker’in kullanım amaçları değişken olmakla birlikte, çoğu kez yasal olmayan reklamların onayında kullanılır. Smm panel, paket satış, kripto para vs. olan reklamlar google politikalarına aykırı olduklarından google tarafından onaylanmazlar.  İşin teknik kısmına geçmeden önce bir kısımda daha kullananlar var ondan bahsedelim. Son zamanlarda domain karaliste söylentileri olduğundan dolayı cloakeri adwords sisteminde domainlerinin banlanmaması için kullananlar da var. 🙂

Diyelim markaadınız.com şeklinde bir sitemiz var. Eğer buna cloaker kurmak istiyorsak.İlk önce markaadınız.tk, veya markaadiniz.site/click/space herhangi bir uzantıda paravan domainimizinde olması gerekli.

Adwords Cloaker sistemi uzun süreden beri kullanılmakta olan bir tekniktir. Sistem teknik olarak kullanıcı ve arama motoru için ayrı ayrı web sayfalarına yapılan yönlendirmeleri kapsar. Böylece arama motoru örümcekleri web sitenizi taradığında hızlı, gereksiz kodlardan arınmış, salt bir içeriğe sahip olan blog, yemek tarifi gibi paravan sayfaya (markaadiniz.tk) ulaşır. Bu durum arama motorlarından tam not almanızı sağlar. Diğer yandan yayındayken reklamdan tıklayıp gelen gerçek kullanıcılar ise sizin orjinal web sayfanıza  (markaadınız.com) yönlendirilir.

Ayrıca Google politikalarına uymayan içerik ve reklamlarınız gerçek kullanıcılara gösterilirken, User Agent verileri işlenerek arama motoru örümceklerine gösterilmez. Böylelikle siz Adwords Cloaker sistemi ile yasaklı kategorilerde dahi reklam çıkışı yapabilir, içeriklerinizle en üst sıradaki yerinizi alabilirsiniz. Bu yol özellikle bazı sektörlerde yükselmek adına en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir.

 

Satın Almak İçin Tıklayınız.

Open chat
WhatsApp Hattı